מזונות

נכון לשנת 2017 כל זוג שני או שלישי מסיים את חוויית הזוגיות המשותפת על מדרגות הרבנות. במאמר זה נעסוק באחד מאותם תחומים מרתקים שכל אישה צריכה להיות מודעת אליו: 'מזונות אישה'. אותו סכום אותו פוסקים לאישה עד גירושיה ופעמים גם לאחר הגט.

 

מהם מזונות אישה?

הסכום שהבעל חייב לשלם לאישה עד לקבלת הגט. יש מקרים מסויימים בהם הבעל יחוייב לשלם דמי מזונות לאישה לתקופה קצובה ויש מקרים בהם הוא יחוייב לשלם לה דמי מזונות לכל החיים. המטרה העיקרית של מזונות לאישה היא לכלכל אותה ולעזור לה לשמור על רמת החיים אליה היא הורגלה בעת נישואיה. היקף מזונות האישה רחב מאוד ועל מנת לחשב אותו תמיד יש לקחת בחשבון את כל צרכי האישה, השתכרות הבעל, פוטנציאל ההשתכרות שלו בעתיד, רכושו והכנסות קיימות ממקורות שונים.

 

מזונות ילדים אל מול מזונות אישה

שני מושגים שונים לגמרי שמובילים לתוצאות שונות. מזונות אישה נועדו לכלכל את האישה לתקופה מסויימת וזאת על מנת להבטיח לה שמירה על רמת החיים אליה היא הורגלה בעת הנישואין, לעומת זאת מזונות ילדים נועדו למימון של הצרכים הבסיסיים של הילדים בהתאם לכתוב בחוק. במקרה של מזונות לילדים, לא תיתכן שלילת זכאות. במקרה של מזונות אישה, יש מקרים בהם תישלל הזכאות, כמו למשל במקרים בהם האישה בגדה בבעלה או גרמה לו לבצע מעשים המנוגדים לכללי הדת במכוון.

חשוב לדעת – מזונות אישה

אישה שעובדת אכן זכאית להגיש תביעת מזונות באם היא מוכיחה שהשכר אותו היא מקבלת אינו מאפשר לה לקיים רמת חיים כפי שהורגלה בעת נישואיה. רכושה של האישה, נכסיה ותוכניות החיסכון שלה אינם אמורים להשפיע על קביעת גובה המזונות שלה. לעומת זאת, אם האישה נהנית משכר דירה או כל הכנסה אחרת של נכסיה, דמי השכירות יילקחו בחשבון כאשר יקבע גובה דמי המזונות שלה. באם בית המשפט הרבני מחייב את הבעל להתגרש, אך הבעל מסרב לתת גט, אזי הבעל יחוייב במזונות אישתו. לאחר מתן הגט, הבעל אינו מחוייב עוד בתשלום מזונות לאישה אלא אם קיים הסכם המחייב את הבעל לשעבר לשלם לאישה מזונות לפרק זמן מסוים או במקרים חריגים עליהם הוחלט בבית המשפט.

תוצאה אופטימאלית והשכרת עורך דין

תביעת מזונות אישה יכולה להתבצע  בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. פנייה אל עו"ד גירושין המומחה בתחום, תוביל להגשת התביעה במקום שממקסם את סיכויי ההצלחה שלה. עו"ד מנוסה ובעל מוניטין מוצלח בתחום ידע להגיע לתוצאות האופטימאליות גם במקרים בהם הבעל מאשים כי האישה זנתה, ביצעה מעשה מכוער או מרדה ולכן לא זכאית לדמי מזונות אישה וכן במקרים בהם הגבר טוען שאישתו עזבה את הבית ללא סיבה מוצדקת ושהיא עובדת ולכן לא זכאית לדמי מזונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.