קורס גישור

אם יש לכם רצון פנימי להשכין שלום בין אנשים, למצוא את דרך האמצע בשביל לפשר בין ניצים ויריבים, אתם בעצם מדברים על תחום הגישור. גישור מהווה אלטרנטיבה לפנייה למשפט בכל מקרה של סכסוך בכל תחום בין שני צדדים. אמנם ניתן לפנות לבית משפט בשביל לנהל את העניינים בצורה רשמית. אך יש רבים וטובים שמעדיפים ליישב עניינים מחוץ לכותלי בית המשפט. הללו פונים אל מגשר שמתנהל מול שני הצדדים, ומוצא את הפשרה בין הניצים.

 

מי יכול ללמוד גישור?

יש הסוברים בטעות כי רק מי שיש לו השכלה בתחום המשפט יכול ללמוד גישור ולעסוק בתחום, אך אין זה כך. מגשר אינו צריך להיות בעל הסמכה משפטית. אמנם לשם עיסוק רשמי בתחום על בוגר קורס גישור לקבל אישור ממשרד המשפטים. אך גם מי שאין לו רקע במשפטים יוכל לעסוק בתחום לאחר הסמכה בקורס פורמאלי ויסודי. בשביל להתקבל לימודי גישור אין צורך להית בעלי השכלה גבוהה, די בשתיים עשרה שנות לימוד, ראיון קצר וניתן להיכנס לתחום הזה.

 

לאילו מקרים מתאים לפנות לגישור?

הגישור נותן מענה עבור מגוון רחב של סכסוכים. בין אם מדובר על סכסוכים משפחתיים, עסקיים או כלכליים, ניתן למצוא מענה מהיר ויעיל יחסית באמצעות גישור. כאשר הצדדים מעדיפים שלא להיכנס למערכת משפטית סבוכה ומתישה, והם מחפשים את הדרך הקצרה למוצא מהיר וקל יותר, הם יפנו לגישור. כאשר שני הצדדים מכירים בחשיבות המוצא המהיר, והם יהיו מוכנים לבוא זה לקראת זה בשביל לפתור את הבעיה בצורה הטובה ביותר.

 

הידברות והסכמה בעזרת מגשר מקצועי

למעשה, ניתן להגדיר את תהליך הגישור כדו שיח בין צדדים חלוקים, אשר מתנהל בהנחיית מגשר בוגר קורס גישור. בעזרת הכלים המקצועיים שהוא רכש, יש לו יכולת לנווט את השיחות ואת הדיונים, ולהביא את הצדדים להבנות ולהסכמות לקראת הפשרה הסופית. פשרה הכוללת את כל הפרטים הקשורים לסכסוך. היכולות שקורס גישור מקנה לבוגריו הן רבות. הן כוללות טכניקות ויכולות רבות התורמות למגשר הן בחייו הפרטיים והן לצורך גישור בין צדדים בפן המקצועי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.