אחד מהמצבים המורכבים ביותר שעימם קשישים צריכים להתמודד כיום, הוא הצורך בשירותי רפואה דחופה ואולי אף בהולה, וזאת למרות שהם עצמם כבר מתקשים יותר ויותר להגיע למרכזים הרפואיים, אפילו לצורך בדיקה שגרתית בלבד. לכן, יש כיום יותר גורמים שמספקים גם שירותי רפואה בבית. את חלקם אפשר לקבל במסגרת שירותי סיעוד של חברות הסיעוד, ולעתים מדובר על שירותים רפואיים שעצמאיים משירותי הסיעוד. אז על אילו שירותים מדובר?

 

כמה שירותים שאפשר לקבל מהבית

  • ביקורי רופא – קודם כל, מדובר על ביקורים של רופאים שיכולים להגיע עד לבית של הקשיש, ולבדוק אותו. כך הרופא יכול בעצמו לקחת כמה שיותר מדדים מן הקשיש ולבחון לעומק את מצבו. לעתים הוא גם מוסמך כמובן לצוות על פינוי מהיר לבית החולים במידה והוא מזהה פגיעה משמעותית בגופו של הקשיש. ניתן בין השאר להזמין אף רופאים בבהילות, בעזרת מוקדים מיוחדים, ואף התקנה של לחצי מצוקה במסגרת של שירותי סיעוד.
  • מוקדים טלפוניים – כיום יש לא מעט חברות אשר מפעילות מקודים טלפוניים שמאוישים 24 שעות ביממה ו7 ימים בשבוע, ע"י רופאים וכן ע"י אחיות, ואף בכמה שפות כגון עברית, ערבית, רוסית, ועוד. כל קשיש יכול להתקשר ולקבל ייעוץ במידה והוא חש ברע. בין השאר, הצוות הרפואי יכול להנחות אותו מה הצעדים שעליו לעשות. כמו כן, ניתן כיום אף דרך האינטרנט לשלוח נתונים בעזרת מדידה עצמאית של הקשיש בבית (או בעזרת בן משפחה שנוכח שם), כדי שהרופא יקבל אותם במהירות.
  • אחיות בבית – יש אפשרות כיום, בעיקר במסגרת של שירותי סיעוד, גם להזמין אחיות אשר ישגיחו על קשיש, בין אם מדובר על שירות שניתן באופן קבוע, או באופן זמני כשהקשיש במצב רע יותר. שימו לב שאלו אחיות שיש להן גם ידע רפואי וגם ידע סיעודי, ויש רק ציבור קטן בארץ של אנשים שמתמחים בכך.

שירותים שחשוב מאד להכיר!

שימו לבש כדאי להיות מודעים היטב לשירותי הרפואה שאפשר לקבל בבית שלכם, כי זה בעצם חלק מהסל המלא שיכול לשפר את איכות החיים שלכם, לצד שירותי סיעוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.