נזקי גוף

תהליכי גירושין אינם פשוטים כלל אך לפעמים הם מסתבכים עוד הרבה יותר ממה שנדמה. יש מקרים בהם אפילו אפשר להגיש תביעות על נזקי גוף ונפש, כאשר צד אחד בתא המשפחתי פגע מאוד בשני. מתי זה יכול לקרות? כיצד אפשר לתבוע? למי צריך לפנות כדי לתבוע? הנה כמה דברים שחשוב לדעת.

מתי ניתן להגיש תביעות אלו?

תביעות בגין נזקי גוף ונפש אפשר להגיש תמיד וגם בתביעות גירושין. כמובן שיש צורך לספק איזה שהיא תשתית ראייתית מוכחת בנוגע לתביעות אלו, דבר שלא תמיד יהיה פשוט להשגה אפילו כשהעניין ברור. תביעות נזקי גוף הן פשוטות יותר והן תוצאה של אלימות. תביעות אלו אינן פשוטות כלל כיוון שהאישה, שהיא בדרך כלל הצד הנפגע מתוקף היותה חלשה יותר פיזית, צריכה לגלות אומץ ונחישות רבים כדי להגיע לתחנת המשטרה, להתלונן ולאחר מכן לתבוע את הפיצויים. תביעות אלו יכולות לגרום לעונשי מאסר כבדים מאוד עבור הבעל אם יימצא אשם.

מה בנוגע לתביעות נזקי נפש?

ישנה אפשרות גם לתבוע את הצד השני על נזקים לנפש. אולי נדמה לכם שזה ביטוי מאוד סובייקטיבי ששופט לא יוכל להתייחס אליו בצורה קוהרנטית אך יש כזה מושג והוא נפוץ מאוד בענייני גירושין. יכול להיות שצד אחד פגע מאוד בצד השני עד כדי כך שהוא מעורער נפשית או שפשוט יש לו טראומה נפשית קשה. לעתים זה משפיע עד כדי כך שאותו צד בזוגיות לא יוכל להמשיך בחייו באופן תקין ובטח לא לתת אמון באדם אחר שעמו ירצה להיכנס לזוגיות.

כיצד ניתן לספק הוכחות לתביעה?

באופן כללי כדי לתבוע בשל נזקי גוף ונפש יש צורך בעורך דין נזקי גוף. עורך דין נזקי גוף יכול לעזור לכם בכל ההליכים הבירוקרטיים והוא יכול להשתתף בתהליך הגירושין יחד עם ורך דין גירושין, כאשר לרוב שתי הדיונים האלו יתערבבו יחדיו. חשוב לזכור שיש צורך לספק הוכחות כאשר ההוכחות האלו יכולות להיות פיזיות או חוות דע פסיכיאטריות במקרה ומדובר בנזק לנפש. כמובן שללא הוכחות אלו הטיעונים לא יהיו רלוונטיים ולכן יש לשקול זאת מראש.