עורך דין תעבורה

התחום המשפטי שעוסק בכללי התחבורה היבשתית מחייב מעורבות של עורך דין מקצועי. עורך דין תעבורה יכול לעמוד לרשות הלקוחות בשורה ארוכה של מקרים ונושאים. בין היתר, כדאי להתייעץ איתו במצבים הבאים:

א. לאחר קנסות תעבורה – משטרה או עירייה מקומית מוסמכים לתת בישראל קנסות תעבורה. הצטברות של קנסות תעבורה מאפשרת לנקנס לפנות לעורך דין כדי להגיש ערעור. בחלק מהמקרים המעורבות של עורך הדין חוסכת הוצאות של אלפי שקלים.

ב. בשל עבירות תנועה – ההתמחות העיקרית של עורך הדין היא בכל מה שקשור לעבירות תנועה. נפנה אליו כדי להתייעץ איתו במקרים של מהירות נסיעה מעל המותר לחוק, או בשל עבירה של נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים וכמובן כל תאונת דרכים. עורך הדין גם מתמחה במתן שירותי ייעוץ לתיקים משפטיים מורכבים כמו תאונות פגע וברח.

ג. לקבלת מידע מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים – עורך דין תעבורה הוא איש מקצוע שמכיר היטב את כל הגורמים המעורבים באכיפת כללי התחבורה היבשתית. בין היתר, הוא מוסמך לפנות למכון הרפואי לבטיחות בדרכים כדי לבקש מידע. הפניה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים דרך עורך הדין עשויה לחסוך זמן יקר.

ד. ניהול תיקי נהיגה בזמן פסילה – נהגים שנמצאים תחת פסילת רישיון צריכים לדעת כיצד להמשיך ולנהל את התיק שלהם. במקרים כאלה כדאי לפנות לעורך דין ולהתייעץ איתו. עורך הדין מכיר את כללי התעבורה היטב ומוסמך להמליץ על אפשרויות פעולה רלוונטיות.

איך בוחרים עורך דין מקצועי?

אפשר לפנות לעורך דין בכל מקרה שקשור לאכיפת כללי התחבורה, אך חשוב גם לדעת כיצד לעשות זאת. ראשית, כדאי לקבל המלצות על עורכי דין שעוסקים בתחום. את ההמלצות האובייקטיביות ניתן לאסוף מחברים, קרובים ובני משפחה. המלצה היא דרך מצוינת לברר מה ההתמחות של עורך הדין ואיזה שירות הוא מציע.

שנית, ניתן לבחור עורך דין תעבורה לפי ותק וזמינות. השאיפה היא לתת עדיפות לעורך דין ותיק עם ניסיון מעשי בניהול תיקי תעבורה, אך לא להתפשר על הזמינות שלו לטובת ייצוג קהל הלקוחות.

המאמר באדיבות: לויתן פאלוך – משרד עורכי דין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.