נהג שיכור

אתם מצויים בהליכי גירושין ומקבלים שיחה משוטר שמודיע לכם שהבן שלכם שנמצא בסטטוס של 'נהג צעיר' נתפס נוהג בשכרות? התקופה אינה קלה, הילד במשבר וכעת אתם חוששים שמא טיפול לא נכון בנושא יוביל לעונש חמור ולהחמרה גם בכל הקשור אל ענייני משמורת ילדים בתהליך הגירושין. מה ניתן לעשות? התחילו לקרוא!

 

נהגה בשכרות ונהגים צעירים

אם משבר הגירושין והתמודדות הלא פשוטה השפיעו גם על הילד וקיבלתם שיחת טלפון מתחנת המשטרה בה הודיעו לכם שהבן או הבת שלכם נתפסו נוהגים שיכורים, חשוב שתבצעו שני דברים מיידית. הראשון הוא פנייה אל עורך דין שמומחה בתחום הנהיגה בשכרות והשני הוא פנייה אל עו"ד הגירושין שלכם וזאת על מנת לברר האם מקרה זה יכול להשפיע על משמורת הילדים ועל כל תלונה אחרת שהצד האחר יכול להגיש נגדכם בגין אי טיפול נאות בילד.

 

יש לקחת בחשבון שאלכוהול מהווה את אחד מגורמי הסיכון  העיקריים לתאונות דרכים אצל צעירים. רוב הצעירים אינם מודעים לכך שאלכוהול מגיע ישירות אל מחזור הדם שלהם, משחרר עכבות וגורם לערפול חושים, דבר שמוביל לסכנת תאונת דרכים. כתוצאה מעובדה זו, בשנים האחרונות ניתן לראות החמרה בכל הקשור אל אכיפה וענישה כלפי עבירות נהיגה בשכרות, בעיקר כאשר מדובר על נהגים חדשים וצעירים. נהג צעיר הוא כל מי שטרם מלאו לו 24 שנים ונהג חדש הוא כל נהג במהלך השנתיים הראשונות לאחר קבלת הרישיון. נהגים חדשים או צעירים יחשבו שיכורים כאשר בבדיקת נשיפה יתגלה מעל ל-50 מק"ג אלכוהול ב- 1 ליטר של אוויר נשוף או כאשר בדיקת דם תוביל לתוצאה של 10  מ"ל אלכוהול ביחס ל- 100 מ"ל דם.

 

המשטרה תציג את ממצאי בדיקת הדם או ממצאי בדיקת הינשוף  ובהתאם יבססו את ההרשעה כלפי הנהג הצעיר. עורך דין נהיגה בשכרות שמאגד ניסיון רב בתיקי נהיגה בשכרות של נהגים חדשים, צעירים וותיקים הינו מומחה משפטי שיספק ייעוץ ראשוני להורה בכל הקשור אל הצעדים הנכונים אותם יש לבצע מיידית לאחר שהקרובים לכם נתפסו נוהגים בשכרות. בנוסף, עורך הדין ישאף להוביל לתוצאה של הקלת העונש הצפוי ובמקרים מסויימים אף בזיכוי מעבירת נהיגה בשכרות.

 

לסיכום, נכון להיום יש אפשרות להרשיע נהג חדש או נהג צעיר גם אם כמות האלכוהול בדם או באוויר הינשוף הייתה מינימאלית, לכן במקרה בו אחד מיקירכם נתפס נוהג בשכרות, חשוב שתפנו אל עו"ד תעבורה שיספק לכם ייעוץ ראשוני, ידריך אתכם באשר לצעדים העתידיים וייצג את ילדכם בבית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.