יש מצב בו משפחה מצויה במשבר, מצב שפעמים רבות מסתיים בגירושין. למעשה, נכון להיום כמעט כל זוג שלישי בישראל מסיים את הדרך הזוגית על מדרגות הרבנות. מסיבה זו קיימת חשיבות רבה להסכמי ממון טרם הנישואין, הסכמים שיכולים למנוע מצבים לא נעימים בכל הקשור אל חלוקת הרכוש המשותף בעת הפרידה, מזונות ומשמורת על הילדים.

באם כבר התחתנתם וכעת אתם במשבר והתקבלה ההחלטה להתגרש, גם כאן ניתן להסתדר, שכן ניתן לחלק את הרכוש ולדאוג לנכסים משותפים באופן מסודר וזאת על ידי השכרת שירותיהם של עורכי דין המומחים בדיני משפחה ובמקרה הצורך גם עורך דין המומחה בתחום המקרקעין.

גירושין – התחומים החשובים בעת גירושין

  • הסכם גירושין – קיימת חשיבות רבה לניסוח הסכם הגירושין ועל מנת להיות בתוקף חובה שבית המשפט או ביה"ד יאשר אותו. כאן חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עו"ד גירושין מנוסה שידע לנסח את ההסכם באופן המדויק ביותר.
  • ילדים – באם יש לכם ילדים מתחת לגיל 18 חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני משפחה שיסביר לכם אודות הזכויות שלכם בעת הגירושין. עורך הדין יסביר לכם הכל אודות המשמורת של הילדים, מהי חזקת הגיל הרך להורים לילדים עד גיל שש, מהי משמורת משותפת, כיצד נקבעים דמי המזונות ילדים ועוד.
  • מזונות – עו"ד דיני משפחה שמומחה בענייני גירושין יספק לאישה את כל המידע הנדרש לה בכל הקשור אל מזונות אישה, מידע שיכלול את אותם הפרמטרים, שיילקחו בחשבון על מנת לקבוע את גובה דמי המזונות של האישה.
  • ענייני רכוש – חשוב להתייעץ אל מול עוד מקרקעין בכל הקשור אל נכסים קיימים של בני הזוג, כיצד מבצעים העברת בעלות של אחד הצדדים, מה עושים אם קיים רכוש משותף אותו הזוג משכיר. דבר נוסף אותו חשוב לדעת הוא בכל הקשור אל חלוקת רכוש הוא שצד אחד יכול להגיש תביעה לפירוק של שיתוף נגד הצד השני. כלומר, באם החלטתם להתגרש ולמכור את הנכס שלכם (דירת המגורים שלכם כזוג), אך הצד השני מתנגד למכירת הדירה, ניתן להגיש תביעה לבית המשפט (תביעה שעיקרה לכפות על הצד השני למכור את הדירה). חשוב להבין שצעד זה אפשרי רק אם שני בני הזוג רשומים כבעלי הנכס.

לסיכום, הליך גירושין הינו הליך שגובה זמן יקר וכוחות נפשיים ולכן חשוב להתמודד עם ההליך באופן חכם ומדויק וזאת על ידי השכרת שירותיהם של עורכי דין המומחים בתחום דיני משפחה ומקרקעין וקריאת מידע אודות התהליך וכל הקשור בו באתרים ופורטלים המספקים מידע לאנשים שמצויים בתהליך הגירושין. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.