משבר משפחתי

כל בעל מקצוע חשוף לטעויות במהלך עבודתו. אז אם מדובר בכל בעל מקצוע, הרי שבדרך כלל יש בידו את האפשרות לתקן את הנזק שנגרם. כאשר מדובר במקרה של רופא ששגה במלאכתו ובעקבות כך נגרם נזק ברמה כזו או אחרת לחולה, הרי שלעיתים מדובר בנזק בלתי הפיך או במקרה הטוב, לנזק שגורם להרבה עוגמת נפש. במקרים מעין אלו זכותו של הנפגע לקבל פיצויים בגין רשלנות רפואית.

ההשפעה על המשפחה

הפגיעה שממנו סובל החולה עלולה במקרים רבים להשפיע גם על חיי המשפחה ולגרור בעקבות כך למפולת של ממש עד למשבר במשפחה. מסיבה זו, קיימת מודעות גבוהה בקרב אנשי הרפואה, בדבר שמירה על ביטחונם של מטופליהם ועל כל ההתנהלות הרפואית – טיפולית שתיעשה תוך מירב הזהירות על מנת שלא לגרום חלילה למצב של משבר במשפחה אחרי רשלנות רפואית.

משבר במשפחה אחרי רשלנות רפואית, למה זה קורה?

כאשר אדם הנמצא בשיא כוחותיו והוא המפרנס העיקרי של הבית, ובעקבות טיפול רפואי פשוט וכלל לא מסוכן, שנעשה באופן שאינו מקצועי בגלל רשלנותו של הרופא המטפל, איבד את כושר העבודה שלו לצמיתות או רק למשך תקופה קצרה, עשוי הדבר להשפיע קשות על חיי המשפחה שלפתע נשבר מטה לחמם. שלא לדבר על הנסיעות התכופות לטיפולים או לשיקום, הציוד המיוחד או התרופות הנדרשות עבור החולה במשך תקופת השיקום או אפילו לאחריה. כל אלו מכבידים מאוד על התקציב המשפחתי והתוצאה המתבקשת תהיה משבר במשפחה הן מהבחינה הכלכלית והן מבחינת שלום הבית. ידוע שמשפחות רבות מתפרקות בגלל שלום בית מעורער הנובעות מבעיות כלכליות וכבר היו דברים מעולם, שבעקבות רשלנות רפואית התפרקה המשפחה וכבר לא הועילו הפיצויים על מנת לאחד אותה מחדש.

מה קורה עם הפיצויים?

כאשר אדם בא לדרוש פיצויים בעקבות רשלנות רפואית וזאת כדי להקל על חיי המשפחה ולשמור ולהגן על שלמותה, עליה לדעת שלתהליך הזה נדרשת סבלנות רבה כאשר סכומי הפיצויים משתנים מתביעה לתביעה. כל ניזוק יהיה רשאי לפיצוי בסדר גודל אחר בהתאם לנזק הרפואי שנגרם ובהתאם לנזק ממנו יסבול הניזוק בהמשך חייו בעקבות הרשלנות הרפואית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.