חוקר פרטי

יש כאלו שיאמרו שהאמת היא מושג בעייתי מאוד שתמיד יישאר סובייקטיבי אך עם זאת יש אנשים שישפטו אותו ויחליטו אצל מי הוא נמצא. השופטים בסופו דבר מכריעים גורלו אך הם עושים זאת בהתאם להוכחות שמספקים מולם. את ההוכחות האלו אמנם מציג עורך הדין אך מי שמשיג אותן הוא החוקר הפרטי מה שמסיר מדוע העבודה שלהם חייבת להיות משותפת.

להגיע אל חקר האמת

כדי לגלות את האמת יש לעבוד בצורה מאומצת ולעתים חקירה כזו יכולה להימשך חודשים רבים ואף שנים. בסופו של דבר מי שבונה את התיק ומייצג את הלקוח שיכול להיות חשוד בעצמו או להיות בצד בתובע, הוא כמובן עורך הדין, אך הוא לבדו לא יוכל לגייס הוכחות והחוקר הפרטי נכנס לתמונה עם ציוד מתקדם ומיומנות חקירה מקצועית ומנוסה. חוקר פרטי בגידות, חוקר פרטי להונאות ביטוח או חוקר פרטי פלילים יחד עם התמחויות רבות נוספות יכולים לסייע מאוד מול שופט כדי להראות את הצד שלהם ולזכות במבוקשם בתיק.

ידיעת האמת לא מספיקה אלא רק הוכחתו בפני שופט

ליקוט הראיות בתיק הופכת להיות הנושא המרכזי אפילו כשמדובר על נושא יחסית קטן ולא משמעותי כמו בגידה. אמנם באופן כללי מדובר על נושא הרבה פחות משמעותי מרצח, גניבה של מיליונים או פשע חמור יותר אך אסור לזלזל בנכונותו של לקוח להתגרש מבן או בת זוגו הרי שגם לבגידה, אם קרתה, יש השלכות רבות על ההליך המשפטי שיכול להיות מסובך מאוד בעצמו. שלב הראיות לא כל כך פשוט כי במידה והראיות לא הושגו כדין, ייתכן כי השופט לא יקבל אותן, דבר שמצריך ייעוץ משפטי הולם וכאן שוב נכנס לתמונה משרד עורכי הדין.

להתחיל את החקירה עוד לפני התביעה

כשאנשים נמצאים בעיצומה של תביעה נגדם הם יכולים להיעזר בחוקר פרטי כדי להוכיח את חפותם אך במצבים מסוימים דווקא הצד התובע הוא זה שמשתמש בחוקר פרטי כדי להוכיח את טיעוניו. במצבים כאלו מטעמי התייעלות יש צורך להתחיל את החקירה עוד לפני הגשת התביעה או הדרישה לגירושין במידה וזה הנושא המדובר. מצבים כאלו יוכלו 'להפתיע' את אותו אדם נאשם כך שיהיה לו פחות זמן להתכונן כדי לנסות לשנות את התמונה לטובתו על אף שהאמת לא לטובתו. למשל, חוקר פרטי בגידות חייב לחקור האם בן או בת הזוג בוגדים בלקוח שלו ורק אז יהיה ניתן לדעת מלכתחילה האם בכלל הלקוח רוצה להתגרש או שהוא רק חושד לשווא.

באלו תחומים עורכי דין וחוקרים פרטיים משתפים פעולה?

  • חוקר פרטי בגידות הוא אחד מהחוקרים שעמוסים בעבודה יותר מכל אחד אחר. כמעט כל חוקר פרטי מתעסק בתחום הזה שהופך להיות התום העיקרי, אפילו יותר מחקירות כלכליות וחקירות פליליות. אין ספק כי כל אחד רוצה לדעת מה קורה עם בן או בת זוגו בזמן שהוא לא נמצא לידו והאם הוא מספר לו את האמת, הרי כולנו רוצים לדעת שלא משקרים לנו ובוודאי שהשקרים לא מגיעים מהאנשים הכי קרובים שלנו.
  • למעשה, העבודה המשותפת עם משרדי עורכי דין בתחום זה היא מהחשובים ביותר שיש הרי לבגידה יש השלכות שונות בהתאם להסכם שנחתם בין בני הזוג, בהתאם לפנייה לערכאות השונות ובהתאם להוכחות שגייס.
  • נוסף לתחום האישי, משרד עורכי דין משתף פעולה עם משרד חקירות בהקשרים של הונאות ביטוח, פלילים וחקירות כלכליות. כשחברה מסוימת מודיעה שהיא פושטת רגל ואין לה כיצד לשלם את חובותיה, מומלץ לחקור עליה טרם הגשת תביעה לבית משפט, כאשר גם בחקירות פליליות החוקר הפרטי נעזר במידע שהוא מקבל ממשדר עורכי הדין כדי להשיג ראיות מתאימות לפי הנחיצות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.