בעיות פוריות הן נפוצות ביותר, בקרב גברים ונשים גם יחד

ראשית חשוב מאוד לציין כי בכל מה שנוגע לבעיות פוריות, אין דבר כזה אשמה. בעיות פוריות הן מצב רפואי ופיזי, שאין לנו בחירה לגביו, וכאשר אנחנו מנסים להביא ילד לעולם ולא מצליחים לעשות זאת – אף אחד מהצדדים אינו "אשם" בכך, אלא שישנו מצב שצריך לאבחן היטב ולדעת האם וכיצד ניתן לטפל בו. מעבר לכך, חשוב לנפץ מיתוס נפוץ למדיו, לפיו בעיות פוריות הן כמעט תמיד נחלתן של הנשים – משום שבמקרים רבים מאוד, הבעיה נמצאת דווקא אצל הגבר. מצבים אלה, שהם למעשה בעיות פוריות אצל גברים, הם שכיחים למדי ויכולים להיגרם כתוצאה ממגוון רחב של מצבים רפואיים ופיזיים, וחשוב להכיר את המצבים השונים ולדעת כיצד ניתן לטפל בהם, מהן הבדיקות אותן צריך לעשות, למי צריך לפנות וכל דבר רלוונטי אחר בנוגע למצבים אלה. ננסה לסייע לכם בדיוק בכך במאמר זה.

קצת על בעיות פוריות נפוצות בקרב גברים, ומה שאפשר לעשות במצבים אלה

  • אילו בעיות פוריות קיימות? בעיות פוריות אצל גברים יכולות להיות מגוונות למדי מבחינת סוג הבעיה, כמו גם מבחינת הפתרונות השונים הניתנים לה אם קיימים. הבעיה הבסיסית ביותר היא בעיה שקרויה אין אונות – מצב בו הגבר לא מצליח להגיע לפורקן מיני כלל, מה שכמובן לא יכול לאפשר כניסה להיריון. מצב זה הוא החמור ביותר, אך הוא לא חשוך פתרון, וניגע בכך בהמשך. עוד מצבים קשורים לאיכות הזרע – ישנם מצבים בהם לא מספיק תאי זרע יוצאים בכל פליטה, וישנם מצבים בהם איכות הזרע היא נמוכה והשרידות שלו בתנאי ההפריה בגוף האישה היא נמוכה ביותר. עוד מצבים קשורים למערכת הרבייה הגברית ככלל – בעיות הקשורות בצינור הזרע (ה-vas deferens) בעיקר.

 

  • מה עושים במצבים אלה? כשמבינים שייתכן שישנה בעיית פוריות אצל הגבר או אצל האישה במערכת היחסים, צריך לבצע כמה וכמה בדיקות בכדי להבין בדיוק מה אופי הבעיה. בכל מה שנוגע לבעיות פוריות אצל גברים, הבדיקות הן מגוונות למדי גם כן. ניתן לבצע בדיקה של צילום אולטרסאונד בכדי להבין האם ישנה חסימה במערכת הרבייה. בנוסף, ניתן לבצע חיפוש תאי זרע במצב שבו אין חסימה – בכדי להבין האם ישנו ומהו ריכוז תאי הזרע בשופכה של אותו הגבר. כך ניתן לאבחן מצבים של זרע חסר תנועה, לאתר תאי זרע קיימים, ואף למצוא תאים מתאימים עבור ביצוע הפריה חוץ גופית.

 

  • טיפולים אפשריים – לאחר שמבצעים את הבדיקה, ישנו מגוון לא מבוטל של טיפולים אליהם ניתן לפנות. טיפולים אלה יכולים להיות טיפולים הורמונליים, טיפולים כירורגיים, טיפולי השבחת זרע, טיפולים אלטרנטיביים ובמקרים מסוימים גם טיפולים אישיים הקשורים למצבו הנפשי של הגבר. עוד אפשרות, במצב של זרע באיכות נמוכה ולאחר בדיקת איתור תאי זרע, היא מיצוי של תאי הזרע הבריאים והמתאימים להפריה ושמירתם עבור ביצוע הפריה חוץ גופית, כפתרון אלטרנטיבי למצב שבו הפוריות הטבעית של הגבר היא אכן נמוכה ולא ניתן לטפל בכך. בכל מקרה, ישנם מספיק טיפולים וניתן לעשות לא מעט בכדי לאפשר לזוג להביא ילד באופן טבעי.

 

בכל מצב שבו אתם לא מצליחים להיכנס להיריון – פנו למומחה פוריות מהשורה הראשונה

אם אתם מנסים להיכנס להיריון ולא מצליחים לעשות זאת בכוחות עצמכם, הגיע הזמן לפנות למומחים בתחום. פנו למומחה פוריות מהשורה הראשונה, שידע לתת לכם מענה עבור בעיות פוריות אצל גברים ואצל נשים גם יחד – בכדי שתוכלו לדעת מה עליכם לעשות וכיצד עליכם לנהוג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.