חייל המשרת בצבא כפוף להוראות המשפט הצבאי וחייב לפעול על פי החוקים הצבאיים. יש מקרים בהם נעשות עבירות שאחת מההשלכות שלהן הוא מעצר צבאי. יש מספר סוגי מעצרים צבאיים והם שונים ממקרה למקרה. יש מעצר ראשוני ל-48 שעות והוא חמור מהחוק האזרחי שמסתפק ב-24     שעות. יש מעצר לכמה ימים והוא מגיע לאחר המעצר הראשוני, מטרתו היא לאפשר למערכת הצבאית לחקור את נסיבות האירוע בגינו הובא החשוד למעצר. מטרות נוספות הן למנוע את בריחת החשוד ושמירה על שלום הציבור.

מעצר עד לתום ההליכים

מעצר עד תום ההליכים הינו מעצר שנעשה לאחר הגשת כתב אישום, וכאן המערכת טוענת שיש בידיה די ראיות לכאורה שמאפשרות לה לעשות כך. המשמעות של כל הליכי המעצר הללו היא שחשוד עלול לבלות במעצר ברציפות מרגע מעצרו ועד לסיום הבירור המשפטי. מעצר צבאי עבור חייל צעיר הינו טראומה קשה, שכן צריך לזכור, שלרוב, הוא אינו מכיר מצבים כאלו מתקופת היותו אזרח. המשפחה גם כן נכנסת למצב קשה שאינו מוכר לה, וטוב יהיה שבזמנים כאלו יהיה לצידם גורם מנוסה, כמו יועץ משפטי הבקיא בהליכי המשפט הצבאי ושאשר נותן ייצוג בדיוני מעצר צבאי.מעצר בזמן השירות הצבאי

ייעוץ מקצועי

יועץ משפטי יכול לטעון כנגד המעצר הצבאי או כנגד המעצר הבא אחריו. הוא מכיר את המערכת הצבאית מניסיון קודם, ובהתאם לנסיבות, יידע להצביע על נקודות תורפה או על הליכים שאינם מתבצעים על פי הוראות החוק, על מנת להשיג הקלות ללקוחו. המערכת המשפטית הצבאית נוטה, במקרים רבים, לאשר מעצרים ביתר קלות מאשר המערכת האזרחית וכל מי שנקלע לסיטואציה הלא מוכרת של מעצר צבאי יכול להיכנס ללחץ נפשי ואף לאיבוד עשתונות. שכירת ייעוץ משפטי שמתמחה בחוק הצבאי הוא הדבר הנכון לעשותו.

השלכות לעתיד

להסתבכויות עם המערכת הצבאית יש משמעויות קריטיות. החל מהשלכות על המשך השירות הצבאי ועד להתנהלות שלאחר השחרור מהצבא. בישראל נוטים להתחשב בקורות השירות הצבאי ומעצר צבאי יכול להיות כתם שיפריע בעתיד. היו כבר מקרים של מעצר צבאי שנעשה לשווא ואין כמו עו"ד צבאי לחלץ נאשם בעת דיונים במעצר צבאי. כל הקלה מסוג כלשהוא יכולה לסייע ללקוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.