חוות דעת רשלנות רפואית

מהי חוות דעת משפטית בהקשר לרשלנות רפואית?

למרבה הצער, קורים בישראל לא מעט מקרים של רשלנות רפואית בעת טיפול רפואי בקהילה ובבתי החולים. רשלנות רפואית מוגדרת כמצב בו הצוות הרפואי חרג מהפרקטיקות המקובלות וגרם לנזק ממשי למטופל שיש קשר ברור בינו לבין אופן פעולת הצוות. במצב כזה, הדבר הנכון לעשות הוא לתבוע את הצוות המטפל. במהלך התביעה, רופא מומחה יסכם את מהלך העניינים ויציג טיעונים שמגובים במידע מהספרות הרפואית, המסבירים מדוע מדובר ברשלנות רפואית. ביחד עם הרופא פועל גם עורך דין שאחראי למתן חוות הדעת המשפטית.

מיהם עורכי הדין שנותנים חוות דעת רשלנות רפואית?

לא כל עורך דין יכול לעסוק בתחום הרשלנות הרפואית. יש מאפיינים חשובים לעורכי דין כאלו:
• השתלמות ברפואה למשפטנים – כל עורך דין שמעוניין להיות זכאי לעבודה בתחום הרשלנות הרפואית, מוכרח לעבור השתלמות מיוחדת בתחומי הרפואה שמיועדת למשפטנים. השתלמות זו ניתנת במוסדות אקדמיים נבחרים. ההשתלמות מקנה ידע רפואי כללי וגם ידע רחב בנושאי אתיקה רפואית ורפואה משפטית.
• ניסיון עשיר – בתחום חוות הדעת המשפטיות הקשורות ברשלנות רפואית, ניסיון הוא דבר הכרחי. על עורכי הדין בתחום להיות עם ניסיון של מספר שנים בתחום על מנת לתת חוות דעת איכותית וקבילה. הניסיון מאפשר לעורך הדין להכיר את התחום על בוריו.חוות דעת רשלנות רפואית
• התמקצעות בתחום רפואי ספציפי – בדומה לכך שרופאים מתמקצעים רק בתחום אחד, כך גם עורכי הדין שעוסקים בתחומים רפואיים. הסיבה לכך היא שהתמקצעות בתחום יחיד מאפשרת לרופא או לעורך הדין לזכור ולדעת את כל הפרטים הקטנים והניואנסים החשובים בתחום.

 

חשוב לבחור בעורך דין איכותי ומנוסה

בסופו של דבר, מתן חוות דעת רשלנות רפואית הוא עניין שמצריך ידע וניסיון רבים ביותר. שימוש בשירותיו של עורך דין איכותי יגביר מאוד את סיכוייכם לזכות בפיצויים רבים במהלך המשפט על רשלנות רפואית. אם אתם מעוניינים לתבוע בנושא רשלנות רפואית, וודאו כי אתם משתמשים בשירותיו של עורך דין איכותי שהוא בעל הבנה רבה בתחום הרפואי הרלוונטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.