תורת הכתב, או גרפולוגיה, נועדה לחשוף את הנסתר מאחורי הכתב

בין אם ברצוננו לנתח כתב של אדם למטרות אישיות, או אם אנו צריכים את עזרתה של גרפולוגית משפטית לזיהוי זיוף חתימות בגירושין, גרפולוגיה הינו תחום אשר יכול לסייע לנו רבות, ולגלות את הרבדים המסתתרים מאחורי הכתב הברור והמסר שהוא מעביר.

כיצד מתקשרת גרפולוגית משפטית לגירושין?

  • מה המשמעות של גרפולוגית משפטית? גרפולוגיה משפטית עוסקת בכל הקשור למאפייני כתב היד, לרבות אימות חתימה, בדיקת זיופים והשוואה בין כתבי יד ומסמכים. תפקידם העיקרי של גרפולוגים משפטים הינו לגלות זיוף חתימות במסמכים חשובים כגון מסמכי בעלות, חוזים שונים ועוד, אשר רלוונטיים וחשובים מאוד בכל תהליך גירושין.
  • כיצד מזייפים חתימה? רוב האנשים נוטים לזייף חתימות על ידי חזרה על המאפיינים הבולטים של כתב היד של כותב החתימה המקורית. בצורה כזאת קל מאוד לזייף את חתימתו של אדם בפני מישהו שאינו מומחה בגרפולוגיה, אולם ישנם אלמנטים שניתן לזהות בעזרת מיקרוסקופ, כגון לחץ הכתיבה, אשר מעידים על כך שלא אותו אדם חתם על המסמך.
  • זיהוי זיוף חתימות: זיהוי זיוף חתימות קריטי לתהליך הגירושין, בו לכל מסמך וחוזה ישנו משמעות גדולה הן מבחינת תוקף הבעלות והן מבחינת חלוקת רכוש. גרפולוגית משפטית תוכל לזהות את האלמנטים הדקרים, הבלתי מודעים, ושאר הסימנים שמשאיר מזייף החתימה, כך שתוכל לסייע רבות בגילוי זיוף חתימות, וחוות דעתה בנושא קבילה לחלוטין בבתי המשפט.
  • מהלך הבדיקה: בדיקה של כתב יד על ידי גרפולוגית משפטית מתבצעת במעבדה, בעזרת מיקרוסקופ סטראוסקופי משוכלל. רק בעזרת בדיקה מיקרוסקופית ניתן לגלות ניואנסים דקים משמעותיים בזיוף החתימה, ולהוכיח אותם בדרגת דיוק גבוהה.

אז אם מדובר בהליך גירושין, או בדיקת כל מסמך אחר, גרפולוגית משפטית תוכל לסייע לכם

גרפולוגית משפטית הינה אשת מקצוע מומחית, אשר תוכל לסייע לכם בזיהוי זיופי חתימות בכל נושא משפטי, וכמובן כאשר מדובר בהליך גירושין בו כל חתימה חשובה לקבלת פסק הדין. חשוב לזכור כי חוות דעתה של הגרפולוגית הינה ראייה משפטית לכל דבר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.