עזרת עו"ד בתהליך גירושין

לפני שאתם פונים לעורך דין גירושין כדי להתחיל את התהליך הארוך בדרך לפירוק התא המשפחתי, אתם חייבים לדעת כמה פרטים עליו ועל התהליך עצמו. אם לא תהיו מוכנים לתהליך יכול להיות שתיבהלו ממנו ואפילו תתחרטו שבחרתם בדרך הזו. במאמר זה ננסה לפרט כמה שניתן על התהליך.

תמיד עדיף לפנות לעורך דין ביחד

לא משנה כמה הפערים ביניכם בתור בני זוג גדולים, כדאי תמיד לפנות לעורך דין גירושין ביחד. התהליך יהיה הרבה יותר זול, נעים והוגן כאשר עוברים אות וביחד משמע בוחרים במשרד עורכי דין שמציע גם גישור. אל תתבלבלו, הגישור לא נועד להחזיר אתכם לחיות ביחד וגם לא למנוע מכם גירושין למרות שיש גם טיפולים כאלו. הגישור נועד כדי לערוך הסכם גירושין הוגן יותר בין בני הזוג, על אחת כמה וכמה כאשר יש ילדים בתמונה. אם תפנו לעורך דין ביחד הרגשות שלכם יהיו רגועים יותר, כי בסופו של דבר אם כל אחד מהצדדים יישב עם עורך דין בנפרד כדי לנסות 'לנצח', כולם ייצאו מפסידים.

תגיעו לעורך הדין מוכנים

אם כבר החלטתם להגיע לעורך הדין ולא משנה אם הגעתם אליו לבד או עם בן או בת הזוג שלכם כדי לעבור תהליך רגוע יותר ביחד, אתם חייבים להגיע מוכנים. בסופו של דבר עורך הדין הוא לא מטפל זוגי ויהיה פחות חשוב לו לשמוע את כל המטענים הרגשיים שיש לכם על בן או בת הזוג, מה שיעניין אותו באמת זה נתונים חשובים ואובייקטיביים שיעזרו לו ולכם להשיג תוצאה טובה יותר בהסכם הגירושין, כמו למשל משמורת על הילדים, חלוקת רכוש וכולי. כמו כן אם יש לכם הוכחות שבגדו בכם אתם יכולים להציג אותם בפני עורך הדין והוא יאמר לכם האם יש לזה השלכה משפטית כלשהי.

התהליך צפוי לקחת זמן רב

עוד דבר שחשוב לדעת לגבי הליך הגירושין הוא משך הזמן שהתהליך לוקח. לא מדובר על תהליך שלוקח כמה חודשים, לעתים מדובר על שנה שלמה של בעיות. כמובן שיש הסכמי גירושין שנחתמים תוך חודש או חודשיים אך זה קורה בדרך כלל כאשר אין ממון רב משותף לבני הזוג או לאחד מהם וגם לא ילדים משותפים. במצב כזה התהליך יהיה קצר יותר אך לא בטוח שזה המצב שלכם. לכן קחו בחשבון שהפגישות עם עורך הדין וכל ההתעסקויות, וכמובן גם המטענים הרגשיים שיפגעו בשגרת חייכם במהלך התהליך, צפויים לגבות מכם זמן רב.

התהליך יכול להגיע לעלויות גבוהות

עד כה דיברנו על מטענים רגשיים, שיעורי בית שצריך להכין לפני הפגישה עם עורך הדין וכמובן גם הזמן הרב שלוקח מרגע ההחלטה להתגרש ועד הגירושין בפועל. עם זאת יש נושא אחד שקשה יותר להתכונן אליו וזה הנושא הכספי. גירושין עולים לא מעט ולעתים יגיעו ליותר מ-50 אלף שקלים וזה דבר שאתם חייבים לקחת בחשבון, אולי אפילו כחלק מההחלטה להתגרש.