עו"ד דיני משפחה

נושא הגירושין הוא אחד המורכבים ביותר שיכולים להיות ולמעשה אף אחד לא רוצה לחשוב עליו בכלל. מה יקרה בזמן שנתגרש, מה יהיה גורל הרכוש המשותף והילדים, אלו הם נושאים קשים למחשבה כשאתם ביחד ואוהבים זה את זה. הסדר ממון יכול לעזור לכם, אך מה זה בדיוק ואיך כותבים אותו?

מהו הסדר ממון?

הסדר ממון הוא הסדר שנכתב יחד עם עו"ד דיני משפחה והוא נועד לעשו תסדר בקיים ובעתיד. בסופו של דבר שני אנשים שונים שאוהבים זה את זה ומחליטים להינשא, צריכים לחשוב גם על העתיד שלהם יחד ולא רק על ההווה, כי יכול להיות שהעתיד ישתנה מאוד מההווה הקיים. נכון שקשה מאוד לחשוב על זה ובטח בהכנות לחתונה שרק מעלות את התרגשות והאהבה ביניכם, אך זהו הסכם קריטי מאוד. הסדר הממון קובע הכל לגבי כל העניינים המשותפים כולל התניות למיניהן וכמובן סעיפים שיכולים להיות לא תמיד נעימים.

עו

עורך דין דיני משפחה >>

איך עורכים הסכמי ממון?

  • הסכם ממון חייבים לערוך עם עו"ד דיני משפחה מנוסה. אי אפשר לערוך את ההסכם בעצמכם כי קשה מאוד לדעת כיצד לנסח אותו נכון. מבחינה משפטית ההסכם צריך להיכנס לתוקף מול שופט ומול עוד כמה גופים במידה ואתם לא נשואים, כמו למשל נוטריון ורשם הנישואין, ואם לא תכתבו אותו בצורה נכונה או תדעו לאן להגיש אותו הוא פשוט לא יהיה בתוקף. חשוב לזכור שרק הבירוקרטיה בתהליך קשה ומסובכת ועוד לא דיברנו על ההסכם עצמו ולכן חשוב להיעזר בעורך דין מתאים.
  • את הסכם הממון עורכים בני הזוג ביחד עם עו"ד דיני משפחה. יחד הם ידונו על כל הנשואים שעומדים על הפרק וכמובן ידברו על המצוי ועל הרצוי בעתיד. למשל, יש צורך לדון על עניינים כמו הכסף שיהיה לעזר בני הזוג. למשל, אם שניהם מחליטים לקנות דירה ביחד ואחד מבני הזוג משלם יותר על הדירה, הוא צריך לדעת מה קורה בעת פירוק התא המשפחתי. מעבר לכך שהוא צריך לקבל את כספו או את השווי שמגיע לו, מה בדבר עליית ערך הדירה? מה בדבר כל ההוצאות השונות שהיו לו בדרך?
  • הסכם ממון מדבר על עוד אחד מהנושאים הכי חשובים ואולי החשובים מכל והם הילדים. מה יקרה ברגע שהזוג יתגרש ויהיו לו ילדים, מי יקבל את המשמורת ומה יהיו התנאים להסדרי הראייה? מה יקרה שאחד מבני הזוג ירצה לעבוד לחו"ל עם אחד הילדים? בסופו של דבר זה הנושא הכי חשוב שיש והסכם ממון, על אף שמו, דן גם בהם.

ההסכם שאינו משתמע לשתי פנים

אי אפשר לחתום על הסכם בלי עו"ד דיני משפחה כי בסופו של דבר עורך הדין הוא זה שיידע עד כמה ההסכם ברור ונהיר. אנשים רבים חותמים על הסכם ממון בצורה מהירה אחרי עריכה די קצרה ובלי קריאה מעמיקה בעוד יש חלק שלא חותמים עליו בכלל רק מעצלנות, ועל כך הם יכולים לשלם הרבה בהמשך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.